Alle Kategorien:
 Baza informacji o EUWT
 Komentarze nt. EUWT
 Bibliografia EUWT
 Orzecznictwo dotyczące EUWT
 Prawo o EUWT
  E U W T Zagadnienia Ogolne
  E U W T Zagadnienia Prakt...
  Gospodarka Komunalna
  Gospodarka Przestrzenna
  Miedzynarodowe Prawo Admi...
  Zwiazek Celowy

Wyszukiwanie w hierarchii

przeszukiwanie zasobów przy pomocy hierarchicznego drzewa

W lewej części ekranu zamieszczone zostało "drzewko", w którym można znaleźć hierarchicznie uporządkowane zasoby portalu - podzielone na kategorie (symbol "książka"  (image: http://www.euwt.eu/ksiazka_zamk.gif) ) oraz strony (symbol "strona"  (image: http://www.euwt.eu/stronica.gif) ). Drzewko jest proste w obsłudze - aby przejrzeć strony lub kategorie należące do danej (nadrzędnej) kategorii, wystarczy na nią kliknąć. W ten sposób pojawi się kolejny poziom "drzewa" i jednocześnie przejdziemy w polu głównym portalu do strony danej kategorii. Kliknięcie na symbol strony spowoduje wywołanie danej strony.

Sama hierarchia podzielona jest na trzy podstawowe grupy - każda z nich oznacza inne kryterium podziału:
  • w grupie Unknown action ""nocatlink"" podział jest oparty o systematykę tematyczną; można tu znaleźć poszczególne działy prawne, z którymi związane są poszczególne kategorie, podkategorie i artykuły; jest to najskuteczniejsza droga przeszukiwania zasobów, gdy poszukujemy informacji na dany temat - nie ważne jakiego typu ma to być informacja;
  • grupa Unknown action ""nocatlink"" to te same zasoby, jednak uporządkowane w oparciu o inne kryterium - rodzaju informacji; tutaj można znaleźć artykuły, skrypty, wzory itd. - na każdy temat;
  • grupa Unknown action ""nocatlink"" zbiera informacje dla użytkowników różnego typu w jednym miejscu - w ten sposób różni użytkownicy o różnych zainteresowaniach mogą przeszukać zasoby portalu zgodnie ze swymi preferencjami; i tak np. klienci firmy openlaw.pl mogą przejrzeć ofertę i produkty firmy, natomiast studenci - materiały na zajęcia.

A najistotniejsze w przedstawionym powyżej systemie jest to, że każdy może pomóc w tworzeniu i rozszerzaniu optymalnej jego struktury: reguły tworzenia systemu kategoryzacji portalu zostały opisane tutaj.


CategoryWyszukiwanie
Na tej stronie nie ma komentarzy